Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – 2 Kwietnia

3 kwietnia w  naszej szkole obchodzony był Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który był okazją do zwiększenia wiedzy o tym, czym jest autyzm oraz jakie wyzwania stawia przed osobami, które na co dzień z nim się zmagają.

Podczas lekcji uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w pogadankach na temat autyzmu, dowiedzenia jakie specjalne potrzeby mają osoby z autyzmem, jak można im pomóc. Dzięki temu dzieci zrozumiały, jak ważne jest, aby szanować różnice między ludźmi, wspierać
i szanować się wzajemnie.

Dzieci również przyszły ubrane na niebiesko jako symbol Dnia Świadomości Autyzmu, co było sposobem na wyrażenie wsparcia. Wspólne zdjęcia z serduszkami były również świetnym sposobem na podkreślenie znaczenia tego dnia oraz na pokazanie, że wszyscy jesteśmy razem.

Działania te pokazywały, jak ważne jest zwracanie uwagi na trudne tematy i jak łatwo można zacząć działać na rzecz dobra innych.

Dzień Świadomości Autyzmu to nie tylko czas na zwiększanie wiedzy i zrozumienia na temat autyzmu, ale również czas na wyrażanie wsparcia i pokazywanie, że wszyscy jesteśmy równi  i ważni. Działania takie jak te podejmowane w naszej szkole, pomagają nam lepiej zrozumieć świat i ludzi wokół nas, a także kształtują nasze postawy i wartości.

Organizatorzy: Fojutowska Roksana Domańska Agnieszka Wełnitz Magdalena Kunicka Agata