Tydzień Mózgu

JĘZYK POLSKI:

• w środę 15 marca 2023r. klasa 8c w grupach przygotowywała krzyżówki, quizy, zagadki dotyczące lektur obowiązujących na egzaminie ósmoklasisty; prace zostaną wykorzystane podczas powtórek przedegzaminacyjnych;
  • w czwartek 16 marca 2023r. klasy 7a i 8c realizowały temat: Rusz głową; w czasie zajęć uczniowie obejrzeli krótki film pt. “Jak zwiększyć moc mózgu, 5 porad na megawydajność”; po każdej z porad uczniowie wykonywali ćwiczenie (kończyli przygotowany dla nich rysunek mózgu ręką, której zwykle nie używają do pisania – ćwiczenie to wywołało w uczniach wiele emocji; tworzyli wyrazy z innych wyrazów; z wyrazów błędnie zapisanych tworzyli nowe poprawne słowa; rozwiązywali zagadki logiczne).

JĘZYK ANGIELSKI:

• uczniowie klasy 6a przygotowywali się do kartkówki ze słówek, wykonując w grupach rysunkowe wersje słówek, powstały w ten sposób plakaty ze słówkami;
  • w środę 15 marca 2023r. na lekcji “Use your brains” po ćwiczeniu wykorzystującym tę rękę, której uczniowie zwykle nie używają do pisania, klasa dobrze się bawiła przy grze, w której należało znaleźć słowo pasujące do czterech wyświetlonych obrazków (słowo oczywiście musiało być w języku angielskim);
  • w piątek 17 marca 2023r. podczas zajęć kółka języka angielskiego (6a) jak zwykle uczniowie rozwijali słownictwo z języka angielskiego, wykorzystując do tego różne gry słownikowe, np. tworzenie słów z podanych liter lub na zadany temat.

Małgorzata Szydełko – Łyczkowska