WYCIECZKA KLAS VII DO TORUNIA

Dnia 13 kwietnia 2022r. uczniowie klas VII uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Torunia. W Planetarium obejrzeli seans Makrokosmos, dzięki któremu odbyli niesamowity lot w czasie. Oddalając się coraz bardziej od Ziemi, napotkali planety, gwiazdy, galaktyki. Zobaczyli narodziny i schyłek galaktyk, powstanie naszego układu planetarnego. Następnie w sali interaktywnej Geodium zatrzymali się przy stanowiskach: pole magnetyczne, trzęsienie Ziemi, atmosfera Ziemi, efekt Coriolisa, płyty litosferyczne, lepkość cieczy, cyklon, źródła energii odnawialnej, tornado, spłaszczenie planet, start rakiety, zorza polarna, kolekcja meteorytów. Po opuszczeniu obiektów Planetarium uczniowie klas VII realizowali zajęcia terenowe na Starym Rynku, zaznaczając na mapach trasę wycieczki z napotkanymi zabytkami, m.in. Krzywą Wieżę, Pomnik Mikołaja Kopernika,  Rynek Nowomiejski, Katedrę Jana Chrzciciela, Ruiny Zamku Krzyżackiego.
Wycieczce towarzyszyła słoneczna pogoda i dobre humory uczestników.

Wychowawcy klas VII