Laboratoria Przyszłości

Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów.

W ramach Laboratoriów Przyszłości nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w kwocie 136800 zł  na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym. Wykorzystaliśmy już 100% przyznanych środków.

Został za nie zakupiony następujący sprzęt:

• aparat fotograficzny – Sony DSC-RX10 M4
  • kamera – Sony ZV1
  • mikroport – Saramonic Blink500 Pro B1 RX + TX
  • mikrofon kierunkowy – Sony ECM-XYST1M
  • statyw do aparatu i kamery – Statyw Manfrotto Element MII Alu czarny MKELMII4BK-BH
  • gimbal – DJI Ronin-SC 2
  • program do montażu zdjęć i filmów Adobe Photoshop Elements 2022 & Premiere Elements 2022
  • stacja lutownicza – Hot Air z odsysaniem dymu S-LS-6
  • akumulator – Sony NP-BX1
  • akumulator – NP-FW50
  • karta pamięci – SANDISK EXTREME PRO SDXC 128 GB 170/90 MB/s V30 UHS-I U3
  • statyw oświetleniowy – GlareOne Air A-275
  • lampa światła ciągłego – Quadralite VideoLed 1000
  • softbox prostokątny – GlareOne Strappo 80×120 cm
  • drukarka 3D + filament – Flashforge Creator 3
  • laptop – Apple MacBook Air M1
  • roboty – LEGO® 51515 Mindstorms – Wynalazca robotów
  • mikrokontrolery – Zestaw edukacyjny Arduino
  • mikser audio

Korzyści z Laboratoriów Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych (lekcje przyrody, geografii, matematyki, chemii, muzyki, języka polskiego, języka angielskiego, religii, historii, nauczania wczesnoszkolnego)  lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

Z perspektywy szkoły i nauczyciela:

• sfinansowanie nowoczesnego wyposażenia – nie tylko wymaganego, ale również dodatkowego,  wskazanego przez szkołę;
  • nowe technologie i  eksperymenty,  ułatwiające przekazywanie wiedzy;
  • wsparcie w realizacji podstawy programowej ,  prowadzeniu kół zainteresowań i zajęć dodatkowych;
  • rozwój merytoryczny nauczycieli.

Z perspektywy rodzica i ucznia:

• zwiększenie zainteresowania dziedzinami technicznymi   i  ścisłymi;
  • popularyzacja rozwiązań i  umiejętności  praktycznych,  połączenie zdobywania wiedzy z przygodą;
  • odkrywanie i  rozwój  talentów oraz  inwestycja w  lepszą przyszłość młodych